Pembe Estetik (Gülüş Tasarımı)

Pembe Estetik (Gülüş Tasarımı)

Sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmak her ne kadar önemli ise güzel görünen dişlere sahip olmak da o kadar önemlidir.

Sağlıklı ve beyaz görünen dişlerin yanı sıra diş etlerinin dişler ile uyumu da estetik bir gülümseme için son derece önemlidir. Güzel bir gülüş sağlamak için diş etlerine yapılan estetik uygulamalara pembe estetik denir.

Diş etine yapılan müdahaleler “pembe estetik” olarak adlandırılmış olup; kişilerde ki sağlıksız dişeti görünümünün ortadan kaldırılmasından, gülerken diş eti görünümünün fazla olduğu “gummy smile” bireylerin gülüşünün iyileştirilmesine veya diş etleri çekilmiş ve uzun diş görünümü oluşmuş dişlerin tekrar normal görünümünün kazandırılması için gereken işlemlerin tamamını içermektedir. Güzel bir gülüş elde edilmesinde pembe ve beyazın uyumu en önemli unsurdur.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır ?

Estetik ve kusursuz bir gülümseme sağlanabilmesi için dişlerin ve diş etlerinin, dudakların ve çenenin bir uyum içerisinde olması gerekmektedir. Diş eti estetiğinde problemin varlığına göre operasyon yöntemleri kullanılmaktadır. Kullanılan bu yöntemler sırasında bazı diş etlerinin bir ölçüde küçültülmesi gerekebilir ve fazla görünen diş etleri ise şekillendirilebilir. Diş estetiği uygulamasının yapılabilmesi için diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Diş etlerine sağlıklı diyebilmek için de bir kanamanın olmaması gerekir, pembe renkli ve yüzeyi hafif pütürlü şekilde olmalıdır. Diş etlerinde kızarıklık, şişlik ve kanama varsa diş eti estetiği yapılmadan önce mutlaka diş etlerinin tedavisinin yapılması gereklidir. Pembe estetik, gülümseme sırasında ön orta bölgesinde bulunan iki dişin, tepe noktasında yer alan ve diş etlerinden geçtiği düşünülen hayali çizginin, hafifçe dudağa dokunulması sağlanmaktadır.

A2 Dent Whatsapp
RANDEVU AL
WHATSAPP