İmplant

İmplant

Günümüzde implant uygulamaları diş eksikliğinin tedavisinde en çok tercih edilen ve sıklıkla uygulanan bir yöntem haline gelmiştir.

Günümüzde implant uygulamaları diş eksikliğinin tedavisinde en çok tercih edilen ve sıklıkla uygulanan bir yöntem haline gelmiştir. Gelişen cerrahi uygulamalar ve artan hekim deneyimiyle beraber implant cerrahileri hastalar tarafından kabul edilebilir süreçler haline gelmiştir.

İmplant uygulamalarında çene kemiğine yerleştirilen vücutla uyumlu titanyum vidalar kullanılmaktadır. Diş çekiminden hemen sonra çekim bölgesine implant yerleştirilebileceği gibi uzun bir süredir dişsiz olan bölgelere de implant uygulaması rahatlıkla yapılabilmektedir.

İyileşme süreci tamamlanan titanyum vidaların üstleri açılarak yapay dişlerin oturacağı ağız içinde görünen vida parçaları yerleştirilir ve böylece ölçü alım süreci başlar.

İmplant uygulamaları doğal diş çiğneme fonksiyonuna en yakın hissi veren uygulamalardır. Başlangıçta yüksek maliyetli bir tedavi olarak görülse de uzun vadeli kullanımı ve sağladığı fonksiyon rahatlığı ile bu maliyeti tolere etmektedir.

A2 Dent Whatsapp
RANDEVU AL
WHATSAPP