Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Günümüzde sosyal yaşamda gülüşümüz büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve güzel bir gülüşün temelini oluşturan dişlerimiz

Günümüzde sosyal yaşamda gülüşümüz büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve güzel bir gülüşün temelini oluşturan dişlerimizin daha beyaz ve düzgün görünmesi adına diş hekimleri tarafından pek çok farklı uygulama gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu uygulamalar sonucunda kişilerin özgüvenlerinde artış olduğu görülmektedir.

Bleaching (beyazlatma) olarak adlandırılan işlem sarımsı renkte dişlere sahip olan bireylerde doğal diş renginin birkaç ton daha açılmasını sağlamaktadır. Ağrısız ve sızısız bir işlem olup 20- 45 dakika arasında değişebilen bir işlemdir. Klinikte hekim tarafından yapılan uygulamada daha kısa sürede sonuç alınır. Bunun dışında evde hasta tarafından, yine diş hekiminin hastaya özel olarak hazırlanmış olduğu plaklarla gerçekleştirilen beyazlatma işlemi de daha uzun sürede sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Beyazlatma işlemi dışında kişide estetik bir gülüş oluşturmak adına farklı uygulamalar da yapılabilmektedir. Bunlar porselen lamina (yaprak) kaplamalar, zirkonyum kaplamalar, full porselen kaplamalar ve metal destekli porselen kaplamalar olarak çeşitlilik göstermektedir. Kişiye hangi uygulamanın daha sağlıklı olacağı hekim tarafından değerlendirildikten sonra hasta ile ortak karar verilerek uygulamaya geçilir.

A2 Dent Whatsapp
RANDEVU AL
WHATSAPP