Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi

Kliniğimizde normal ve gömülü diş çekimlerinin gerçekleştirilmesi ile beraber yine cerrahi müdahale gerektiren implant öncesi

Kliniğimizde normal ve gömülü diş çekimlerinin gerçekleştirilmesi ile beraber yine cerrahi müdahale gerektiren implant öncesi veya protez öncesi ağız içi bölgenin hazırlanmasına yönelik cerrahi işlemler de yapılabilmektedir. Cerrahi işlemler uygulanacak olan prosedüre göre belli bir zaman aralığında gerçekleştirilebilmektedir. Cerrahi işlem öncesinde hastadan genel sağlık durumuyla ilgili detaylı bilgi alınmaktadır, sonrasında ise uygun medikal destek sağlanmaktadır.

Farklı uygulamalarla tedavi edilemeyecek kadar bütünlüğünü kaybetmiş, ilerlemiş dişeti hastalığı nedeniyle fonksiyon göremez hale gelmiş veya çene içerisinde kendisine uygun yer bulamamış 20 yaş dişleri gibi için çekim kararı verilmektedir. Bu endikasyonlarla beraber; zamanı geldiği halde sallanmayan süt dişleri ve ortodontik tedavi sırasında yer kazanmak için ortodontistin öngördüğü dişler içinde çekim kararı verilmektedir.

Kliniğimizde normal ve gömülü diş çekimlerinin gerçekleştirilmesinin yanında, cerrahi beceri ve steril ortam gerektiren kemik, doku ve implant cerrahileri de gerçekleştirilmektedir. Cerrahi işlem planlanan vakalarda ağız içi muayene sonrasında mutlaka radyografik muayene gerçekleştirilir. Planlanan cerrahi prosedüre göre gerekli görüldüğü takdirde 3 boyutlu tomografik görüntülerden de yararlanılır. Cerrahi işlemler vakanın kompleksitesine bağlı olarak farklı randevu süresi uzunluklarına sahip olabilir.

 Cerrahi operasyon planlanırken hastanın genel sağlık durumuyla ilgili bilgi alınarak cerrahi işleme uygunluğu veya işlem sonrası iyileşme sürecinin gidişatıyla ilgili hastaya gerekli bilgilendirmeler yapılır. Vakanın sistemik sağlık durumu doğrultusunda işlem öncesi ve sonrasında medikal destek planlanır.

A2 Dent Whatsapp
RANDEVU AL
WHATSAPP